Vaše meno a priezvisko

Váš e-mailová adresa

Vaša správa

 Súhlasím so spracovaním osobných údajovJK Slovakia, s.r.o.

Sabinovská 5
082 71 Lipany
Slovenská republika

IČO: 36 443 701
IČ DPH: SK 2020011213
Mobil: +421 948 417 097
E-mail: obchod@jkslovakia.sk
Web: www.jkslovakia.sk

Drevostavby na kľúč – krok za krokom

ZÁKLAD

V úplných začiatkoch sa pri našom systéme či technike stavania montovaných domov špeciálnym projekčným programom rozloží stavba domu na jednotlivé panely a ku každému panelu sa vyhotoví výrobný výkres. Následne sa jednotlivé panely dôsledným procesom podľa najprísnejších bezpečnostných noriem aj noriem kvality montujú vo výrobných priestoroch našej firmy. Zhotovené panely sa v blízkom čase prevezú na stavbu, kde je už prichystaná základová doska. Tá sa realizuje na základe jasne stanovených krokov, ktoré zaručia dostatočnú pevnosť, stabilitu a samozrejme rovnosť.

MONTÁŽ

Základom montáže panelov, ktorá prebieha už priamo na stavenisku, čiže na základovej doske, je drevený rám opláštený z vhodných materiálov. Na opláštenie môže byť použitá drevotriesková doska, OSB doska, sadrovláknitá či cementotriesková doska. Drevený rám panela je konštrukčne prispôsobený vzhľadom na funkciu, ktorú plní. Panely možno vyrábať s rôznym stupňom finálnej úpravy, od hrubých rámov opláštených z jednej strany veľkoplošným materiálom až po panely so zabudovanými oknami a dvermi, s finálnou úpravou interiérovej aj exteriérovej strany či so zabudovanými rozvodmi.

KOTVENIE

Síce spájanie jednotlivých panelov prebieha za pomoci zručných tesárov i montážnikov, pri stavbe je najdôležitejšia správna technika vzájomného spájania panelov. Nemenej dôležitým faktorom je kvalitné ukotvenie panelov k základovej konštrukcii. Keďže sa vyžaduje do základov ukotviť drevenú konštrukciu, certifikovaní odborníci musia využiť riešenie v podobe prievlečných kotiev alebo stavebnej chémie. Používame iba akostný materiál s rýchlotvrdnúcimi, vodotesnými či mrazuvzdornými vlastnosťami, ktoré odolávajú pôsobeniu soli, neobsahujú chloridy a nezmršťujú sa.

ZDRAVO- TECHNIKA

V ďalšom kroku sa montovaný dom zvonku zateplí zatepľovacím systémom. K realizácii zateplenia používame výhradne na to určené certifikované systémy, ktoré sú na tento účel vyvinuté a ktoré spĺňajú len tie najprísnejšie požiadavky na efektívnosť, akosť a dlhú životnosť. Po dokončení dôležitého zateplenia sa zas zvnútra zrealizujú vodovodné, kanalizačné a elektrické rozvody. Nezabudne sa samozrejme zabudovať kúrenie. Energetickú úspornosť s výrazným ušetrením dosiahnete použitím kvalitnej tepelnej izolácie obvodových a stropných konštrukcií už v základných verziách všetkých našich montovaných drevodomov.

SADRO- KARTÓN

Stavba montovaného domu pokračuje realizáciou poteru a sadrokartónovej konštrukcie. Princípom kvality je zmes stlačenej sadry a vlákniny pod vysokým tlakom na ekologicky dokonalé a inovačné pevné dosky, ktoré dnes majú v stavebníctve rozsiahlu mieru využitia. To, či sadrokartónové dosky splnia očakávané unikátne vlastnosti, ktoré chránia pred prenikaním vody, tvorbou nežiadúcich plesní či znášanlivosti vyššieho zaťaženia, závisí predovšetkým od kvality použitých materiálov aj presne dodržaných krokov pri osadzovaní.

INTERIÉR

Aj váš interiér vieme navrhnúť a zrealizovať do najmenšieho detailu. S umiestnením ventilov, zásuviek, otvárania okien, otvárania dverí, prechodových líšt, obkladov, dlažieb, kobercov, malieb či rôznych zriaďovacích predmetov, plávajúcich podláh, priečok, vývodov svetiel a iných rozvodov, nemáme žiaden problém. Záverečný výber materiálov, farebné riešenia a posledné úpravy špecifických detailov v jednotlivých miestnostiach domu sa vykonávajú v interiérových štúdiách alebo priamo u nás.

OKNÁ

Okrem štandardných krokov pre výstavbu kvalitného montovaného domu sa snažíme navrhnúť to najideálnejšie umiestnenie okien, ktoré vášmu domovu dožičia nielen možnosť vetrania s dostatočným svetlom, ale omnoho viac. Pri výbere vhodného miesta s kvalitnými oknami je azda najdôležitejší súčiniteľ prestupu tepla zasklením. Ten určí, koľko tepla prejde plochou, preto je štandardom izolačné trojsklo. Ďalším kritériom je priestupnosť slnečného žiarenia. Pri tomto kritériu platí, že čím je vyššie, tým viac svetla preniká do interiéru.

PEVNOSŤ

Každého jedného z vás určite zaujíma pevnosť stien a ich odolnosť proti poškodeniu najmä prírodnými živlami. Rodiny čoraz viac chránia svoje súkromie v bezpečných domovoch. Doba sa ale mení, spoločnosť sa vyvíja a treba si uvedomiť, že dom nestaviate len na desať či dvadsať rokov. Montované domy majú certifikát z testu pevnosti, odolnosti proti ohňu, plesniam, parazitom a pod. V oblasti estetických kvalít, tepelných a zvukovoizolačných vlastností takéto domy za posledné desaťročia zaznamenali obrovský skok, pričom v mnohých parametroch predbehli aj klasické murované domy.

BUĎ – ALEBO

Po dokončení domu je pre laika ťažké odlíšiť montovaný dom od murovaného domu. Dnešné materiály sú tak kvalitné, že dokonca aj vnútorný pocit z domu je veľmi príjemný. Montovaný dom je nielen ekonomicky výhodný a teda šetrný variant, ale jeho výstavba trvá nepomerne kratšie a vyžaduje si aj podstatne menej námahy. V otázke prevádzkových nákladov získavate výhodu v porovnaní s murovaným domom a panelákovým bytom. Okrem toho máte s montovaným domom väčšiu úžitkovú plochu, pričom po dostavaní nebývate cca. rok vo vlhkej stavbe. Rozhodnutie je na Vás. Dáte prednosť murovaniu? Alebo začnete bývať v pohodlnom montovanom dome?