Vaše meno a priezvisko

Váš e-mailová adresa

Vaša správa

 Súhlasím so spracovaním osobných údajovJK Slovakia, s.r.o.

Sabinovská 5
082 71 Lipany
Slovenská republika

IČO: 36 443 701
IČ DPH: SK 2020011213
Mobil: +421 948 417 097
E-mail: obchod@jkslovakia.sk
Web: www.jkslovakia.sk

DREVODOM

.DREVODOM

Bývanie s dômyselne zapracovanými najnovšími technológiami

Prečo drevodom?

Drevo využíva ľudstvo na stavbu príbytkov už po tisícročia. Hoci sa na pár rokov dostalo trochu do úzadia, v súčasnosti opäť objavujeme jeho čaro a vynikajúce, takmer nenapodobiteľné vlastnosti. Jeho neobmedzená využiteľnosť a variabilita ho robí výnimočným stavebným materiálom.

Svojim prírodným vzhľadom a vôňou vytvára atmosféru pokojného a útulného domova. Skvelé tepelné a zvukové izolačné schopnosti sú priam predurčené na vytvorenie perfektného príbytku.

 

Drevo ako ekologický materiál

Drevo je prírodný, ale najmä obnoviteľný zdroj, preto je jeho využitie ako stavebného materiálu jedným z najekologickejších.  Strom, ktorého drevo je vhodné na stavbu drevodomu, dokáže vyrásť za niekoľko rokov a tak je takáto výstavba dlhodobo udržateľná. Dub, buk, smrek, borovica či jedľa rastú v našich podmienkach veľmi dobre a nie je dôvod si myslieť, že by takéto bývanie bolo dôvodom na nepremyslené klčovanie dažďových pralesov.

Drevodomy odolávajú času

Existujú názory, že drevodomy sú z dlhodobého hľadiska nevhodné a nevýhodné. Ak drevo napadnú roztoče či plesne, nedá sa zachrániť. Nie je to pravda ani dnes a nebola ani v minulosti. Existuje veľa prípravkov a spôsobov, ako drevo ochrániť a aj „vyliečiť“.

Ale všimnite si, že v rôznych malých dedinkách môžeme doteraz obdivovať krásu drevených domčekov, ktoré boli postavené pred desiatkami, aj stovkami rokov. A v čase ich výstavby žiadne zo súčasných ochranných prostriedkov neexistovali.

Pozitívny vplyv na zdravie

Drevo  vďaka svojim vlastnostiam vytvára ideálnu klímu a prostredie aj pre najnáročnejších klientov, ako sú napríklad alergici. Silice obsiahnuté v dreve sa postupne uvoľňujú a tým vzniká bývanie, ktoré nevadí ani ľuďom trpiacim astmou. Svojou schopnosťou regulovať vlhkosť v optimálnom rozmedzí vytvára priestor pre zdravší život.