Vaše meno a priezvisko

Váš e-mailová adresa

Vaša správa

 Súhlasím so spracovaním osobných údajovJK Slovakia, s.r.o.

Sabinovská 5
082 71 Lipany
Slovenská republika

IČO: 36 443 701
IČ DPH: SK 2020011213
Mobil: +421 948 417 097
E-mail: obchod@jkslovakia.sk
Web: www.jkslovakia.sk

Budúcnosť bývania v montovaných domoch!

Drevo predstavuje fascinujúci stavebný materiál, ktorý prináša nové výzvy, aj napriek tomu, že ide o najstarší materiál, ktorý sa v stavebníctve používa. Na ľudí má omnoho pozitívnejší vplyv ako ostatné stavebné materiály. Jeho najvýznamnejšou prednosťou je, že ide o autentický prírodný materiál. Spĺňa aj kritéria trvalo udržateľnej výstavby, keďže ho možno lokálne ťažiť a výroba nie je náročná na spotrebu energie. Ide o obnoviteľný zdroj, ktorý počas rastu viaže CO2 a pohlcuje teplo. Jeho spracovateľnosť je totiž veľmi jednoduchá.

Vytvárame pocit lepšieho bývania

Vďaka prírodným materiálom a suchým procesom počas výstavby Vášho domova.

Previous

Next

Rozvoj drevostavieb

V súčasnosti sú drevostavby jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich stavebných odborov, a postupne sa presadzujú do všetkých oblastí výstavby. Dnes už je postavená 24 poschodová, 84 metrová budova s nosným systémom na báze dreva.

scandinavian-living-room-1

Lepšie bývanie

Mnohým sa potvrdilo, že život v montovanom dome je pocitovo príjemnejší a pôsobí lepšie na ľudskú psychiku. Vzhľadom na použité materiály a procesy výstavby pôsobí príjemne a vytvára akýsi efekt pokoja a pohodlia, čo umocňuje dokonalý pocit domova.

19719

Popularita

Popularita montovaných rodinných domov progresívne narastá najmä v Škandinávskych krajinách, Nemecku, Rakúsku, Kanade či Austrálii. No a vďaka čoraz lepšej odozve nastáva rozkvet montovaných domov už aj v našich končinách.

Čo sú montované domy?

Jedinečná atmosféra, mierne éterický nádych dreva, prísun prírodnej energie. Drevené hranoly sú dômyselne zaklopené OSB doskami a zabudované do sadrokartónového systému! Moderné technológie umožňujú stavať montované domy, ktoré sú oveľa kvalitnejšie, majú lepšie zvukové aj tepelné izolácie a samozrejme aj remeselné spracovanie panelov, pričom ich montáž je na úplne inej úrovni ako kedysi. Po zhotovení je nízkoenergetický montovaný dom ťažko rozoznateľný od klasického murovaného domu.

Ich precíznosť je vyšperkovaná časom a skúsenosťami, pričom tento spôsob výstavby je jeden z najrozšírenejších na svete. Panely, z ktorých sa dom skladá, sú s vysokým stupňom finalizácie vyrobené vo firme JK Slovakia. Základným konštrukčným materiálom je drevo KVH hranoly, drevoštiepkové (OSB3) a sadrokartónové dosky, tepelnoizolačný materiál ROCKWOOL, ISOVER, ORSIL, NOBASIL. Všetky výrobky, ktoré vstupujú do výroby, majú certifikát tej najvyššej kvality.

Farebná paleta výhod

Nízkoenergetický montovaný dom má oproti klasickému murovanému domu mnoho výhod. Devízou je rýchlosť výstavby, pričom bývať môžete už počas troch mesiacov. Vďaka montovaným panelom je možné zrealizovať takmer akúkoľvek stavbu či architektúru. Vzhľadom k suchému procesu stavby sa dá stavať dokonca aj v zime.

Stavba tiež poskytuje omnoho viac vnútorného priestoru, pretože jej steny sú tenšie, no pritom s lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a tým aj výrazne nižšou energetickou náročnosťou. Drevostavba obsahuje minimum alergénov a pohlcuje až 80% škodlivín, čím vytvára veľmi zdravú klímu. Okrem toho netreba opomenúť výborné akustické vlastnosti, nízku váhu zhotovenej konštrukcie, recyklovateľnosť a ekologickosť použitých materiálov. Aj preto je montovaný dom prospešný nielen pre nás, ale je tiež šetrný k životnému prostrediu.

.PRIEBEH VÝSTAVBY

dom

Návrh výkresu

Pri našom systéme výstavby sa špeciálnym programom rozloží stavba domu na jednotlivé panely a ku každému sa vyhotoví originálny výkres. Následne sa panely vyrobia vo výrobných priestoroch. Ďalej sú prevezené na stavbu, kde je už prichystaná základová doska. Na nej za pomoci žeriavu dochádza k spájaniu panelov tak, aby vznikol špecifický montovaný dom.

SONY DSC

Exteriér a interiér

Panely sú ukotvené špeciálnymi kotvami k základovej doske. Následne po osadení fasádnych okien a dverí prebieha zatepľovanie domu z exteriéru, zvnútra sa zabudujú vodovodné, kanalizačné a elektrické rozvody a kúrenie. Zrealizujú sa potery a sadrokartónové konštrukcie. Jednoduchá a rýchla je aj vnútorná montáž obkladov a dlažieb, podláh, malieb a sanity.

SONY DSC

Na nerozoznanie

Konzervatívne vnímanie sa odbúrava ťažko, čo u nás vidieť pri výstavbe montovaných domov, ktoré ešte stále patrí k zriedkavým javom. Po dokončení domu je však pre laika ťažké odlíšiť montovaný dom od murovaného. Každý je originálom, ktorý odráža váš vkus, charakter a životný štýl. Touto technológiou dokážeme zrealizovať takmer akékoľvek architektonické riešenie.

.NA KĽÚČ

ČO OBSAHUJE STAVBA NA KĽÚČ OD NAŠEJ SPOLOČNOSTI?

» výrobná a montážna dokumentácia
» základová doska a hydroizolácia
» obvodové steny, vnútorné steny
» krov
» strešná krytina, zvody a žľaby
» fasádne okná, balkónové a vchodové dvere, parapety
» hrubé elektroinštalácie
» voda, kanál
» teplovodné podlahové kúrenie
» úpravy povrchov – sadrokartónový systém

» zdravotechnika – zriaďovacie predmety do kúpeľní a WC
» zásobník teplej vody
» interiérové maľby
» keramické obklady a dlažby
» laminátové podlahy, interiérové dvere
» schody do podkrovia
» bleskozvod
» elektroinštalácie – kompletáž
» výrobná dokumentácia
» likvidácia stavebného odpadu