Vaše meno a priezvisko

Váš e-mailová adresa

Vaša správa

 Súhlasím so spracovaním osobných údajovJK Slovakia, s.r.o.

Sabinovská 5
082 71 Lipany
Slovenská republika

IČO: 36 443 701
IČ DPH: SK 2020011213
Mobil: +421 948 417 097
E-mail: obchod@jkslovakia.sk
Web: www.jkslovakia.sk

O NÁS

“Človek je dielom prírody, existuje v prírode a len vďaka nej žije.
Nemôže sa preto od nej izolovať a to ani dokonca v myšlienkach!” H. P. H. Dietrich

home

Väčšina z nás si kúpi, postaví a zariadi jeden dom v živote. Keďže treba obstarať náročný projekt, stavebné povolenie, stavbu samotnú či finálne dokončovanie interiéru, jedná sa o pomerne náročný proces. Všetko stojí veľa času a samozrejme aj peňazí. No a keď sa na to všetko nahromadí rozhodovanie nad vizuálom Vášho vysnívaného hniezdočka, o zábavu je postarané. V dnešnej dobe sa čoraz intenzívnejšie do popredia dostávajú domy šetrné k prírodnému bohatstvu ako aj k nám samým.

Rýchla realizácia výstavby, nízke náklady na prevádzku, ohľad na vlastné zdravie či skvostný dizajn. Prednosti nízkoenergetických stavieb sú neodškriepiteľné! Už takmer 20 rokov realizujeme montované domy, pri výstavbe ktorých zohráva prím predovšetkým drevo v kombinácii s dômyselne zapracovanými najnovšími technológiami. Práve to dokáže pôsobiť na ľudí prívetivo, priateľsky a teplo. Tak ako nás upokojuje pobyt v lesnom prostredí, tak aj interiér nízkoenergetickej montovanej stavby vytvára komfortnú atmosféru. Miesto obyčajnej výstavby sa snažíme individuálnou formou vyrobiť dom, ktorý bude stelesnením Vašich snov, charakteru či povahy.

Každý montovaný dom je svojim spôsobom originál, pretože ponuka sa plne prispôsobuje možnostiam a požiadavkám zákazníka. Vložte svoju stavbu do rúk odborníkom, ktorí dokážu premieňať predstavy na realitu. Všetci naši technici a pracovníci spoľahlivo ovládajú svoje remeslo, pričom sú pravidelne školení.

3
2-6
1

1997

V spolupráci s nemeckou spoločnosťou OptiNorm a odčlenením od spoločnosti Galastroj a.s vznikla spoločnosť JK Slovakia s.r.o. Komplex týmto dostal impulz k rekonštrukcii výrobných hál, zavedení nových pracovných procesov či školeniu pracovníkov, čo sa aj úspešne podarilo zrealizovať.

1997

Zavedenie a zmechanizovanie predovšetkým drevárskej výroby, vyškolenie pracovníkov a projektantov v špeciálnom drevárskom 3D programe CadWork, vyriešenie detailov a špecifík týkajúcich sa architektúry aj realizácie konkrétnych stavieb v Nemeckej spolkovej republike.

1998

Získanie členstva v nemeckej spoločnosti pre montované stavby a hotové domy so sídlom v Bad Honnef, SRN (Bundes-Gütegemeinschaft für Montagebau und Fertighäuser e.V.). Vstupom do členstva sa firma zaviazala vyrábať a stavať v súlade s prísnou nemeckou normou DIN (Deutsches Institut für Normung e.V).

1998

Popularitu montovaných domov poznali už od nepamäti najmä v severských krajinách, v Nemecku, Rakúsku, Kanade či Austrálii. Aj preto bol prvou stavbou JK Slovakia s.r.o. rodinný dom v SRN v Berlíne. Vďaka dobrej odozve nastal postupom rokov rozkvet montovaných domov aj v našich končinách.

1999

Drevostavby a montované domy sa na prelome tisícročia veľmi rýchlo stali jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich stavebných odborov. Spoločnosť totiž výstavbou rodinného domu Beccard – v meste Konigs pri Erfurte oslávila jubilejný 50. rodinný dom postavený v SRN.

2000

Nastalo významné nadviazanie spolupráce s nemeckou spoločnosťou na výrobu drevených montovaných stavieb Commoda. V tomto roku sa okrem toho spoločnosť začala orientovať aj na slovenský trh, pričom v lete roku 2010 postavila vôbec svoj prvý rodinný dom pod Tatrami.

2002

Rýchla realizácia výstavby, nízke náklady na prevádzku či skvostný dizajn za tých pár rokov na trhu dokázali na ľudí pri realizácii nízkoenergetických domov zapôsobiť. Aj tieto výhody sa totiž stali hlavnými atribútmi pri výstavbe montovaných bytových domov v Košiciach – časť Barca.

2004

Nemenej dôležitým míľnikom, ktorý sa hrubými písmenami zapísal do celkového progresu spoločnosti s víziou neustáleho napredovania, bolo nadviazanie spolupráce s p. Nikom Karavidasom. Týmto sa spečatila vytúžená realizácia výstavby rodinných domov v SRN v meste Eitorf pri Bonne.

2006

Výstavbou rodinného domu, navrhnutého architektom Mihalovom, ktorý v roku 2010 získal najprestížnejšie ocenenie za architektúru CA.ZA.AR ako stavba roka v kategórii rodinné domy (ide o slovenských OSKAROV za architektúru), sa spoločnosť v stavebníctve opäť posunula o niečo vyššie.

2008

bola zrealizovaná výstavba rodinného domu pre pani Jasmínu Randelovič v Dánsku, na ostrove Sjaelland, v obci Ubby pri prístavnom meste Kalunborg. Spoločnosť tak pokrstila realizáciu výstavby nízkoenergetických montovaných domov aj v ekonomicky prestížnej škandinávskej krajine.

2010

Vôbec prvý energeticky pasívny dom, ktorý nepotrebuje aktívny vykurovací systém, pričom väčšiu časť potreby tepla čerpá z vnútorných zdrojov tepla, slnečného žiarenia či z vnútra zeme, sa spoločnosti na Slovensku podarilo zrealizovať na východe v obci Vlkova pri Kežmarku.

2013

Lesy a využité drevo, ktoré príroda produkuje, sú základom pre rozvoj drevospracujúceho priemyslu, ktorý je pre ekonomiku dôležitým strategickým prvkom. Témou efektívneho využitia sa najviac venujú v ZSD SR (Združenie spracovateľov dreva), ktorej sa spoločnosť stala členom.

2014

Hodnotením odbornej poroty spoločnosť získala 3. miesto v súťaži Drevostavba roka 2013 s rodinným dvojdomom v Zamarovciach.

2015

Hodnotením odbornej poroty spoločnosť získala 3. miesto v súťaži Drevostavba roka 2014 s domom CUBE 2 na Južných Terasách, v Gbeľanoch.

2016

Ukončenie rekonštrukcie výrobných a kancelárskych priestorov.

2017

Výstava Coneko Incheba Bratislava .

2018

Výstava nábytok a bývanie, Nitra.

4
6
5