Vaše meno a priezvisko

Váš e-mailová adresa

Vaša správa

 Súhlasím so spracovaním osobných údajovJK Slovakia, s.r.o.

Sabinovská 5
082 71 Lipany
Slovenská republika

IČO: 36 443 701
IČ DPH: SK 2020011213
Mobil: +421 948 417 097
E-mail: obchod@jkslovakia.sk
Web: www.jkslovakia.sk

Dodatočné modulácie drevostavby
26. augusta 2020 Dominik Lazorík
In Architektúra

Dodatočné modulácie drevostavby

Rozhodli ste sa pre drevodom a stretli ste sa s predsudkami ohľadom jej dodatočnej modulácie? Ubezpečujeme vás, že rovnako ako murované domy, aj váš drevodom si môžete kedykoľvek upraviť. A problém nebude ani s uchytením predmetov a nábytku na steny. Stačí len vedieť, ako na to.

Ukotviť a zavesiť!

Ľahšie predmety, ktoré si chcete zavesiť na stenu vašej drevostavby, nevyžadujú nič špeciálne. Ľahké obrazy, fotky a rôzne dekorácie zavesíte jednoducho pomocou háčikov, ktoré sú na ne určené. Tie ukotvíte v stene pomocou klincov určených do sadrokartónových dosiek. S minimom námahy si tak upravíte dom podľa vašich predstáv.

 

Zavesiť si na stenu ťažšie predmety, ako poličky alebo časti nábytku je tiež jednoduché. Stačia len špeciálne kotvy alebo hmoždinky do sadrokartónu alebo OSB dosky, ktoré takéto zaťaženie vydržia. Tie sa vyrábajú z plastu alebo kovu a ich výber záleží od predmetu, ktorý potrebujete na stenu zavesiť. Pre zavesenie väčších a ťažších bremien odporúčame kovové hmoždinky prípadne kotviť priamo do dreveného hranola. Ak sa neviete rozhodnúť, sme tu pre vás.

Málo miesta? Riešením je prístavba

Čakáte prírastok do rodiny alebo ste sa len rozhodli rozšíriť vás dom o ďalšie miestnosti? Aj v prípade drevostavby si môžete jednoducho pristaviť ďalšie izby. Ak už pri stavbe vášho drevodomu viete, že v budúcnosti budete robiť prístavbu, je to úplne ideálne. Môžete si tak totiž predpripraviť váš dom na pristavenie ďalších izieb. V tomto prípade si už v projekte naplánujete miesto, kde dôjde k rozšíreniu a umiestnia sa doň spevňujúce prvky.

 

No ak ste vopred prístavbu neplánovali, tiež vám v nej pravdepodobne nič nebude brániť. Stačí sa na nás obrátiť a nájdeme pre vás vhodné riešenie. Spočíva v tom, že zhodnotíme možnosti vášho domčeka a pozemku. Potom už len vytvoríme základy pre ďalšie miestnosti a prepojíme ich s existujúcou časťou.

Čas na rekonštrukciu

Pri starších drevostavbách len ťažko preveríme, či bola použitá kvalitná parozábrana. Tá bráni zrážaniu vodnej pary a predlžuje životnosť drevenej nosnej konštrukcie. Preto pri rekonštrukcii použite fasádny systém s nízkym difúznym odporom. Počas rekonštrukcie môžete zmeniť aj dispozičné riešenie miestností. Vnútorné priečky sa dajú jednoducho demontovať a následne nanovo namontovať na iné miesto. Týmto spôsobom viete dokonca upraviť aj umiestnenie dverí.

 

Ak zistíte nevyhovujúci stav drevenej konštrukcie, odporúčame vám asanáciu vašej drevostavby. Tá spočíva v prekontrolovaní celej drevenej konštrukcie. Všetky časti, ktoré sú napadnuté drevokaznou hubou alebo hmyzom odstráňte a nahraďte novými. Následne už len ošetrite viditeľné drevené prvky novým náterom, ktorý opäť predĺži životnosť celej stavby.